Odisseas Vlachodimos

Μια καλή ομάδα ξεκινάει πάντα από ένα καλό νο.1! Βρείτε τον καλύτερο τερματοφύλακα για την ομάδας σας...

Συντονιστής: andreastheofanous

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Όνομα:
Θέση:
Ρόλος:
Εθνικότητα:
EU National: (Ναι/Όχι)
Αξία στο παιχνίδι: (-) ευρώ
Τον αγορασα με: (-) ευρώ
Preferred Moves:
Σχόλια:

Odisseas Vlachodimos

Δημοσίευσηαπό kotsios09 την Τρί Μαρ 05, 2013 3:42 pm

Όνομα:Odisseas Vlachodimos
Θέση:GK
Ρόλος:Goalkeeper
Ομάδα:Stuttgart II
Εθνικότητα:Έλληνας με Γερμανική υπηκοότητα
EU National: Ναι
Αξία στο παιχνίδι: 350.000 ευρώ
Τον αγορασα με:
Preferred Moves:-
Σχόλια:Είναι ο αδερφός του γνωστού μας Βλαχοδήμου του Ολυμπιακού!Μεγάλο ταλεντο φενετε παντος ο νεαρος!
Εικόνα
ΜΕΙΝΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΧΡΙΣΤΟΦΗ! #77
kotsios09
Youth

Favoured Personnel: D.Christofi
Manager Of: Atromitos
Preferred Formation: 4-3-3 V

Re: Odisseas Vlachodimos

Δημοσίευσηαπό charane την Τρί Μαρ 05, 2013 4:09 pm

Οντως φαίνεται οτι θα έχει εξέλιξη.
Εκπληκτικά Reflexes=18 που τον βοηθάνε στα τετ-α-τετ= Οne On Ones=16.
Καλό Υψος=1,88 και Jumping=15. Tο οτι παρ'όλα αυτά δεν έχει καλή εναέρια ικανόητα=Aerial Ability=7, φταίει οτι στον αέρα δεν έχει ακόμη ούτε καλό Handling=11 - ούτε καλό Punching=10, έτσι ώστε είτε να Catch(="γραπώσει" τη μπάλα στον αέρα) - είτε να Punch(=διώξει με γροθιές τη μπάλα στον αέρα).
`
Εχει Determination=13, οπότε καλά θα ήτανε να έχει Τούτορα κάποιον έμπειρο GK με Determination >16.
`
EΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΙΛΟ kotsios09 :
1) Τί Personality έχει ?
2) Βλέπω 4 αστέρια στο Report, που είναι η Potential Ability. Tί Current Ability έχει ?
ΕικόναΜοιράσου τη γνώση !

Θέματά μου στο Section "FM Μαθήματα Για Αρχάριους" : http://football-manager.gr/forums/viewforum.php?f=491 link
Άβαταρ μέλους
charane
World Class Manager

Favoured Personnel: Τα φιλαράκια στην Ομάδα μου CHARANEΚΔΟΤΑ στο fb

Δημοσίευσηαπό kotsios09 την Τρί Μαρ 05, 2013 5:47 pm

Personality : Ambitious
CA 1.5 * PA 4.5*
kotsios09
Youth

Δημοσίευσηαπό charane την Τρί Μαρ 05, 2013 7:40 pm

kotsios09 έγραψε:Personality : Ambitious
CA 1.5 * PA 4.5*

PA - CA = 3 !!! τελεια τελεια τελεια Οσο μεγαλύτερη διαφορά--->τόσο μεγαλύτερη εξέλιξη του παίκτη (δλδ τόσο μεγαλύτερη αύξηση θα έχουν τα Attributes του, μέχρι να φτάσει στο PA του).
`
`
AMBITIOUS=Φιλόδοξος (Διευκρίνηση--->Θετικός τύπος αν η ομάδα πάει καλά.) Αν η ομάδα δεν πάει καλά θα θέλει να φύγει για να πάει σε καλύτερη ομάδα, οπότε δεν θα παίζει και καλά.
Spoiler:

Θέματά μου στο Section "FM Μαθήματα Για Αρχάριους" : http://football-manager.gr/forums/viewforum.php?f=491 link
Άβαταρ μέλους
charane
World Class Manager

Δημοσίευσηαπό kotsios09 την Τρί Μαρ 05, 2013 8:46 pm

charane αν μπορεις(και συγνωμη που βγαινουμε εκτος θεματος) πες μου πως να τον προπονω...ρόλο heavy κτλπ...
kotsios09
Youth

Δημοσίευσηαπό charane την Τετ Μαρ 06, 2013 9:51 am

Individual Training θα του βάλεις Ρόλο Goalkeeper, για να μοιραστεί η ατομική προπόνηση σε όλα τα 10 Κey Attributes του GK.(10% στο καθένα)
GOALKEEPER (defend μόνο)
TECHNICAL
Handling - Reflexes - Aerial Ability - Command of Area - One on Ones
MENTAL
Concentration - Decisions - Positioning - Composure
PHYSICAL
Agility
`
Aν θέλεις να αναπτυχθεί πιό γρήγορα το Handling του(οπότε έμμεσα όπως είπα στο προηγούμενο ποστ θα ανέβει και το Aerial Ability του), τότε μπορείς να του βάλεις Individual μόνο Handling, οπότε η ατομική προπόνηση δεν θα μοιραστεί στα 10 Key Attributes, αλλά θα εστιαστεί στο Handling 100% (άρα θα ανέβει πιό γρήγορα το Handling).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Οσον αφορά την ένταση της προπόνησης Heavy/Medium/Normal workload προκύπτει απο το τι προπόνηση θες να κάνεις εσύ. Δεν υπάρχει συγκεκριμένη συνταγή, ούτε συγκεκριμένος τρόπος.
Είναι το πως θέλεις εσύ να του την κάνεις.
`
Πάντα με το Heavy μπορεί να εξασκείται καλύτερα(λόγω του πιό εντατικά), αλλά από την άλλη μπορεί να τον ψοφήσεις αν τον έχεις συνέχεια έτσι και να αυξήσεις τις πιθανότητες τραυματισμού του.
Θα μπορούσες π.χ. 1 βδομάδα να τον έχεις Ηeavy και την επόμενη βδομάδα να ρίχνεις την ένταση στο Medium.
'H π.χ. 3μέρες Heavy-3μέρες Medium.
`
Θα μπορούσες επίσης να τον έχεις και συνέχεια στο Medium, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
`
'Η αν του βάλεις Heavy και αν σου παραπονεθεί να του το κατεβάσεις στο Medium κλπ.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
To πιό σημαντικό από τα προηγούμενα όμως είναι να βρεις έναν Καλό Goalkeeping Coach.
ΔΕΣ ΕΔΩ----> link http://football-manager.gr/forums/viewtopic.php?f=470&t=7565

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
`
`
`
Y.Γ. Μου άρεσε περισσότερο το μέχρι πέρυσι σύστημα προπόνησης με τις μπάρες για κάθε παίκτη, γιατί στη συγκεκριμμένη περίπτωση θα του μείωνα την ένταση στη μπάρα τα Reflexes-One On Ones και θα του αύξανα την ένταση στη μπάρα τα Handling-Positioning.

Άβαταρ μέλους
charane
World Class Manager

Επιστροφή στο Τερματοφύλακες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες